لوبیاچشم بلبلی و خواص آن

چهارشنبه 16 دی 1394 ساعت 12:26

لوبیاچشم بلبلی و خواص آن

لوبیا چشم بلبلی پلو،لوبیا چشم بلبلی خواص،لوبیا چشم بلبلی به انگلیسی،لوبیا چشم بلبلی پلو با مرغ

لوبیا چشم بلبلی ریزمیزه و خوش طعم کمی مورد کم لطفی قرار گرفته است خواص آن را بدانید و بیشتر مصرف کنید.قابل ذکر است که دانه ی لوبیا چشم بلبلی به عنوان مدر و برای تقویت معده استفاده می گردد و پخته و آب پز آن را می خوردند و عقیده دارند ضمن این که غذای خوبی است برای از بین بردن کرم معده نیز موثر و مفیداست.جالب است بدانید که گیاهی است از خانواده بقولات و تا حال ۲۰ گونه مختلف از آن شناسایی شده است. گونه معروف و رایج ان که برای مصرف میوه و ثمر ان به طور سبز یا خشک کاشته می شد.
لوبیا چشم بلبلی،خواص لوبیا چشم بلبلی

 مشخصات لوبیا چشم بلبلی : جالب است بدانید که لوبیای چشم بلبلی از نظر خانواده گیاهی نزدیک به لوبیا است. گیاهی است یکساله مخصوص مناطق گرمسیر . ساقه آن قایم و افراشته ، برگهای آن مرکب به طول حدود ۱۵ سانتی متر ، برگچه ها ی ان ناز ک ، بیضی ، نوک تیز و دارای بریدگی می باشد. بدنیست بدانید که گلهای آن زرد یا زرد مایل به قرمز کنار برگها ظاهر می شد. البته میوه ان نیام مثل لوبیا وغلاف ان دراز که طول ان در بعضی ارقام مثلا در دولیک اسپرژ تا ۹۰ سانتی متر میرسد که در ان ۴۰ – ۱۰ دانه قرار دارد.قابل ذکر است که  این گیاه در مناطق گرم اسیا و امریکا و جنوب اروپا و جنوب ایران و در هندوستان میروید . البته در ایران در بلوچستان می روید و در سایر مناطق گرم ایران پرورش داده می شود. بسیار مقاوم به خشکی می باشد.

لوبیا چشم بلبلی،خواص لوبیا چشم بلبلی

خواص و کاربرد لوبیل چشم بلبلی: جالب است بدانید که در هندوستان از دانه ی لوبیا چشم بلبلی به عنوان مدر و برای تقویت معده استفاده می گردد و پخته و آب پز آن را می خودند و عقیده دارندکه  ضمن این که غذای خوبی است برای از بین بردن کرم معده نیز موثر ومفیداست .

لوبیا چشم بلبلی،خواص لوبیا چشم بلبلی

ولی در مورد دانه های گیاه در اکثر منابع گفته شده است که به عنوان تونیک و مقوی معده ،ارامبخش ، ضد اسپالم برای معالجه ی کولیک و وبا  ، تب بر ، کاهش دهنده ی حرارت در موارد افتاب زدگی  قاعده اور ضد سمی باشدو مفید است.
لوبیا چشم بلبلی،خواص لوبیا چشم بلبلی
و جالب است بدانید که در موارد مسمومیت ها ی ناشی از خوردن الکل و بریاق و پادرهر برای مسمومیت های گیاهی ، ایش دویا  مفید است ، تشنگی را کاهش میدهد به ویژه تشنگی در دیابت را تسکین می دهد به علاوه برای معالجه ی اسهال مفید است .حالا که خواصش را دانستید بیشتر مصرف کنید.

لوبیاچشم بلبلی و خواص آن

مطالب مرتبط:

لوبیا قرمز

لوبیا

لوبیا سفید

لوبیا سبز

چگونه با افزایش چربی خون مبارزه کنیم؟

یکشنبه 13 دی 1394 ساعت 08:54

چگونه با افزایش چربی خون مبارزه کنیم؟

چربی خون,بیماری چربی خون,چربی خون در بارداری,علائم چربی خون,درمان چربی خون,درمان چربی خون با طب سوزنی,مواد غذایی مناسب برای درمان چربی خون,چربی خون را چگونه درمان کنیم,چربی خون در کودکان,چربی خون در بزرگسالان,چربی خون در نوزادان,چربی خون در بهار,چربی خون در تابستان,چربی خون در پاییز,چربی خون در زمستان,آشنایی با چربی خون,همه چیز در مورد چربی خون,چربی خون واگیردار است,چربی خون و درمان آن,ورزشهای مناسب برای درمان چربی خون

چگونه با افزایش چربی خون مبارزه کنیم؟

بی اس ام اس : آیا می دانید چگونه می توانید در زمانی که چربی خون تان رو به افزایش است،مقدار آن را ثابت نگه داشته و کاهش دهید؟

افزایش چربی های خون یکی از مشکلات شایع ناشی از زندگی شهرنشینی است که نه تنها افراد میانسال و سالمندان از آن رنج می برند، بلکه کم نیستند جوانان و نوجوانانی که این بیماری را تجربه نموده اند. متاسفانه باید اذعان داشت در خیلی از موارد این بیماری بدون هیچ علائمی در فرد وجود دارد که می تواند عوارض قلبی و عروقی را در فرد مبتلا حتی بدون علائم زمینه ای ایجاد نماید. لذا پیشگیری و کنترل این بیماری در مراحل اولیه می تواند از عوارض جبران ناپذیر آن پیشگیری نماید. توصیه های ذیل در کنترل چربی های خون مفید می باشد:

تغییر شیوه زندگی

تغییر سبک زندگی در بهبود سطح کلسترول خون نقش اساسی دارد . اگر دچار کلسترول خون بالا هستید به طور خلاصه وزن خود را کاهش دهید ، غذاهای سالم بخورید و فعالیت بدنی خود را افزایش دهید . اگر سیگاری هستید ،سیگار را ترک کنید .

کاهش وزن

مطالعات متعدد تاکید دارند که اضافه وزن منجر به سطوح بالای کلسترول می شود . حتی کاهش 2.5 تا 5 کیلوگرم اضافه وزن می تواند کمک به کاهش سطوح کلسترول می کند . با نگاهی صادقانه به عادات غذایی و برنامه غذایی روتین روزانه خود شروع کنید و عادات غلط غذایی را از برنامه روزانه خود حذف کنید . شما باید بدانید در این زمینه باید انگیزه خود را قوی نمایید و حس مبارزه طلبی خود را برای غلبه بر عادات غلط غذایی تقویت کنید.

چگونه با افزایش چربی خون مبارزه کنیم؟

غذاهای سالم و دوستدار قلب بخورید
چیزی که شما می خورید اثر مستقیم بر سطح کلسترول خون شما دارد . در حقیقت در برخی افراد یک رژیم غذایی غنی از فیبر و دیگر غذاهای کاهنده کلسترول به همان میزان داروهای کاهش دهنده کلسترول کمک به کاهش کلسترول می کند .

چربی های سالم تر را انتخاب کنید
مصرف چربی های اشباع و چربی های ترانس ، کلسترول تام و LDL را افزایش می دهد . کمتر از 10 درصد از کالری روزانه خود را از چربی های اشباع استفاده کنید . چربی غیر اشباع تک زنجیره ای که در روغن زیتون ، بادام زمینی و روغن کانولا یافت می شود بهترین انتخاب چربی است . گردو و بادام از دیگر منابع سالم چربی هستند

چربی های ترانس را حذف کنید
چربی های ترانس که در مارگارین ، شیرینی ها و کیک های قنادی یافت می شوند اثر منفی بر سطوح کلسترول خون دارند که نه تنها باعث افزایش LDL میشوند بلکه میزان HDL یا چربی خون مفید را نیز کاهش می دهند .در حال حاضر بعضی از غذاها برای تبلیغ بیشتر دارای برچسب “بدون اسید چرب ترانس” هستند . باید گفت که به خیلی از این برچسب ها اعتماد نکنید . چنانچه یک ماده غذایی حاوی کمتر از 0.5 گرم چربی ترانس در هر میزان وعده مخصوص یک نفر باشد، می تواند با عنوان “بدون چربی ترانس ” برچسب گذاری شود . این مقدار چربی خیلی به نظر نمی رسد ولیکن چنانچه مقدار زیادی از غذای با این مقدار ناچیز چربی ترانس بخورید ، این میزان به سرعت زیاد خواهد شد . به خاطر داشته باشید که لیست ترکیبات غذایی روی بسته بندی ها را بخوانید. در صورتی که غذایی حاوی چربی هیدروژنه باشد در واقع حاوی چربی ترانس است و باید به دنبال یک غذای جایگزین باشید .

کلسترول غذایی را محدود کنید
کمتر از 300 میلی گرم در روز کلسترول مصرف کنید ، این مقدار در صورتی که دچار بیماری قلبی هستید باید کمتر از 200 میلی گرم باشد . بیشترین منابع کلسترول شامل گوشتهای پرچرب ، زرده تخم مرغ و لبنیات پرچرب می باشد. از گوشت لخم و بدون چربی، جایگزین های تخم مرغ و لبنیات کم چرب استفاده کنید .

چگونه با افزایش چربی خون مبارزه کنیم؟

از غلات کامل استفاده کنید
مواد مغذی متعددی که در غلات کامل وجود دارند به سلامت قلب کمک می کنند. از نان های سبوس دار، پاستای سبوس دار، آردهای سبوس دار، و برنج قهوه ای استفاده کنید . جودوسر و سبوس جو از دیگر انتخاب های خوب و مناسب هستند .

از میوه ها و سبزیجات بیشتر استفاده نمایید
میوه ها و سبزیجات حاوی فیبر هستند که کمک به کاهش کلسترول می کنند. از میوه های فصل به عنوان میان وعده استفاده کنید. علاوه بر این بیشتر از غذاهای حاوی سبزیجات استفاده کنید.

از ماهی نیز بطور منظم استفاده کنید
بسیاری از انواع ماهی ها نسبت به گوشت قرمز و ماکیان از درصد کمتری چربی اشباع و کلسترول برخوردارند. سالمون ، خال مخالی و شاه ماهی از جمله ماهی های غنی از امگا3 هستند که برای قلب بسیار مفید است.

از الکل جداً پرهیز نمایید
بعضی از مطالعات در کشورهای غربی مصرف متعادل الکل را با سطوح افزایش یافته HDL مرتبط دانسته اند، ولی از آنجا که این مطالعات در افرادی که سابقه طولانی مصرف الکل را داشته و نتیجه مفید حاصله بدلیل محدود نمودن آن میزان بالای مصرف بوده به جوامعی مانند کشورما که الحمدلله مصرف الکل بسیار محدود می باشد قابل تعمیم نمی باشد. حتی در آن جوامع نیز مزایای استفاده از آن در حدی نیست که بتوان استفاده از آن را به کسانی که قبلاً مصرفی نداشته اند توصیه کرد. بر همین اساس در افراد الکلی نیز ترک نمودن مصرف الکل مورد توصیه جدی می باشد.

چگونه با افزایش چربی خون مبارزه کنیم؟

به طور منظم ورزش کنید
ورزش منظم کمک به بهبود سطوح کلسترول خون می کند . با صلاحدید پزشک خود روزانه 30 تا 60 دقیقه فعالیت بدنی در روز داشته باشید . روزانه پیاده روی تند داشته باشید . دوچرخه سواری کنید . شنا کنید . برای اینکه بتوانید انگیزه خود را حفظ کنید توصیه آنست که به یک گروه ورزشی بپیوندید و از ورزش کردن خود لذت ببرید. جالب است بدانید که لازم نیست حتماً 30 تا 60 دقیقه ورزش را در یک قسمت انجام دهید . چنانچه بتوانید در 3تا 6 قسمت 10 دقیقه ای ورزش کنید همچنان سطوح کلسترول خود را بهبود خواهید داد .

سیگار نکشید
چنانچه سیگاری هستید ، سیگار را ترک کنید . ترک سیگار کمک به افزایش سطح HDL می کند . مزایای ترک سیگار تنها به این مورد ختم نمی شود . تنها 20 دقیقه بعد از ترک ، فشار خون شما کاهش می یابد . بعد از 24 ساعت ریسک حمله قلبی کاهش می یابد . بعد از یک سال ریسک بیماری قلبی به نصف زمانی می رسد که سیگاری بودید . بعد از 15 سال ریسک بیماری قلبی در شما با فردی که هیچگاه سیگاری نبوده است برابری می کند .

مواد غذایی مکمل
ثابت شده است برخی محصولات طبیعی قادر به کاهش کلسترول خون هستند و برخی دیگر تنها کمک کننده هستند. با صلاحدید پزشک خود می توانید از محصولات و مکمل های زیز استفاده کنید:

* کنگر
* جو
* بتا-سیتوسترول (در برخی مکمل های خوراکی یافت می شود )
* پسیلیوم (در غلاف و پوست دانه ها یافت می شود)
* سیر
* سبوس جو(در جو دوسر و جو کامل یافت می شود . )
* سیتواستانول (در برخی مکمل های خوراکی یافت می شود)

چگونه با افزایش چربی خون مبارزه کنیم؟

مطالب مرتبط:

کتان داروی گیاهی برای چربی خون بالا